Van’da Skandal! Atatürk’ün İsmini Silip AKP’li Adayın İsmini Verecekler!

Vanspor Başkanı Feyat Kıyak, Van TV’de katıldığı Ekstra Gündem programında skandal açıklamalarda bulundu. Kıyak, Van Atatürk Şehir Stadyumu’nun ismini Veysel Ürüm Stadyumu olarak değiştirmek için girişimde bulunduklarını açıkladı.

“VEYSEL ÜRÜM ŞEHİR STADYUMU OLARAK DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Kıyak yaptığı açıklamada “Veysel Ürüm, Vanspor için önemli bir değerdir. Kendisinin rızasını aldık. İmzalar atıldı, anlaşmalar yapıldı. Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile de görüştük. Bakanlıktan onay bekliyoruz. İnşallah 2023-2024 sezonunda Van Atatürk Şehir Stadyumu’nun adını Veysel Ürüm Şehir Stadyumu olarak değiştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Vefa Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan Veysel Ürüm, AKP’den Van Milletvekili aday adayı ve aynı zamanda Vanspor’un sponsoru olarak biliniyor. Ürüm, ayrıca aşiret üyesi.


Veysel Ürüm

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ DOĞRULADI: TALEPLERİ VAR AMA MÜMKÜN DEĞİL

Cumhuriyet’ten Yusuf Ziya Cansever’e konuşan Van Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Yalçın Özdemir, Vanspor FK yönetiminin böyle bir taleplerinin olduğunu ancak isim değişikliğinin mümkün olmayacağını belirtti. Özdemir, şunları söyledi:

“Yapılan açıklama talihsiz bir açıklamadır. Stadın isminin değişmeyecek bunu net olarak söylüyorum. İsim değişikliği talepleri oldu. Bizde Bakanlığımıza gönderdik. Tüm spor kulüplerinde bu yaşanıyor.

Sponsorların isim hakları hakkında talepleri olur Sponsorluk Yasası’nda bu vardır. Ancak sahanın tamamı kulübe ait olursa ancak bu isim değişikliği kabul edilir. Burada ise yüzde 75 kulübün, geri kalan yüzde 25 hak ise Gençlik ve Spor Bakanlığına aittir”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x