MSI’ın yeni QD-OLED oyuncu monitörü göz kamaştırıyor

MSI’nin yeni oyun monitörü MPG271QRX QD-OLED, oyun severler ve profesyoneller için ideal bir seçim olarak karşımıza çıkıyor. 27 inçlik ekranında 1440p çözünürlük ve 360Hz tazeleme hızı sunan bu cihaz, Samsung’un son teknoloji Gen 3 QD-OLED paneli ile donatılmış. Bu sayede keskin görüntüler ve doğru renkler vaat eden monitör, özellikle hızlı tepki süresiyle dikkat çekiyor. Sadece 0.03ms’lik tepki süresi ile donatılan monitör, HDR özellikleriyle de gerçek siyahlar ve yüksek kontrast sunarak oyunculara sürükleyici bir deneyim yaşatıyor. VESA’nın DisplayHDR 400 True Black sertifikasına sahip olan bu monitör, HDR içerikler için sunulan zirve parlaklık değeri hakkında bilgi vermemekle birlikte, yüksek görüntü kalitesi vaat ediyor.

OLED ekranlarda sıkça karşılaşılan yanma sorununu önlemek için MSI, özel bir ısı dağıtıcı ve grafen filmi teknolojisi kullanmış. Ayrıca, statik ekran öğelerinden kaynaklanabilecek yanma riskini azaltmak için ‘sınır koruması’ ve ‘görev çubuğu algılama’ gibi özellikler de eklenmiş. Monitör, geniş bir cihaz yelpazesiyle uyumlu olacak şekilde HDMI 2.1, DisplayPort 1.4, USB Type-C gibi çeşitli bağlantı seçeneklerine sahip.

MSI’ın yeni QD-OLED oyuncu monitörü göz kamaştırıyor

HDMI 2.1 portları 4K 120Hz, VRR ve ALLM gibi ileri düzey özellikleri desteklerken, KVM işlevselliği sayesinde tek bir klavye ve fare seti ile birden fazla cihazı kontrol etme imkanı sunuyor.

ABD’de 799,99$ fiyat etiketiyle rekabetçi bir konumda olan monitör, İngiltere ve Euro Bölgesi’nde sırasıyla 999,99£ ve 999,99€ fiyatlarında piyasaya sürülecek. ABD’de yakında sevkiyata başlanacak olan monitörün, İngiltere’de ise 23 Nisan’da piyasaya sürülmesi planlanıyor. MSI, ayrıca 32 inçlik 4K çözünürlüğe ve 240Hz tazeleme hızına sahip bir QD-OLED monitörünün de ABD ve Avrupa’da ön siparişe açıldığını duyurdu. Bu yeni monitörler, hem oyun severler hem de profesyonel kullanıcılar için yüksek performans ve üstün görüntü kalitesi sunmayı vaat ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x