Cumhurbaşkanı Erdoğan: Batı adeta İsrail’e daha fazla çocuk öldürmesi için şartsız destek veriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başlıkları;

Kıymetleri fikirleriyle toplantımıza katkı verecek tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerime selamlarımı iletiyorum.

7 Ekim’den beri İsrail’in saldırılarına rağmen vatanına sahip çıkan Gazzeli kardeşlerime selamlarımı iletiyorum. İsrail’in saldırılarına direnen Gazze’yi selamlıyorum.

İsrail’in saldırılarında 16 binin üzerinde şehit ve 36 binin üzerinde yaralı verildi. Şehit edilen her üç kişiden ikisini çocuklar, kadınlar ve bebekler oluşturuyor. Küresel güvenlik için kurulan BM kendi çalışanlarını dahi İsrail barbarlığından koruyamıyor. İsrail’in katliamı hızlandı, direnen Gazze’yi selamlıyorum

Batılı ülkeler İsrail’e daha fazla çocuk öldürmesi için şartsız destek veriyor. Uluslararası basın kuruluşları öldürülen meslektaşları için tek cümle kuramıyor. Bunlar bize yıllarca demokrasi ve hukuk dersi vermişti. Basın özgürlüğünden bahseden bunlar değil miydi?

Hepimize yıllarca demokrasi ve hukuk dersi veren ülkeler İsrail’in katliamlarına karşı kör ve sağır kesilmiş durumdadır.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x